وکس صورت

کراتینه مو 3
کراتینه مو 
آوریل 17, 2022
اپیلاسیون با موم
اپیلاسیون با موم
ژوئن 25, 2022

وکس صورت

امروزه یکی از روشهای از بین بردن موهای زائد صورت اپیلاسیون صورت با موم یا همان وکس صورت است. روشهای دیگری نیز با اسمهای گوناگونی وجود دارد و ما با اسامی چون شمع و جلبک دریایی می شنویم.

روشهای وکس صورت

برای وکس صورت صورت بهتر است پوستتان را تمیز نکنید چون چربی ها بین موم و پوست قرار می گیرد و یک مانع طبیعی به حساب می آید. برای وکس صورت شما می توانید قالبهای وکس در عصاره های مختلف تهیه کنید،مانند عسل،زغال،آلوئه ورا و… و این قالبها را در دستگاه های گرم کن یا مایکروویو، توستر و فر می توانید ذوب کنید که مدت زمان ذوب شدن قالبها معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد در دمای ۱۵۰ الی ۱۶۰ درجه. البته اگر دستگاه گرم کن در دسترستان نبود می توانید در ظروف رویی و به کمک بخار کتری این کار را انجام دهید.
بعد از آماده سازی مواد می توانید با کمک چوب بستنی مواد را بر روی سطح پوست مالیده و بعد از گذشت ۱۰ ثانیه می توانید بر خلاف رویش موها آن محل را وکس صورت کرده و بهتر است موقع وکس صورت کردن پوستتان را با دست دیگراتان بکشید تا هم درد کمتری تحمل کنید و هم پوستتان کمتر دچار کشش و آسیب شود.
از نکات دیگری که هنگام وکس صورت باید به آن توجه کرد ضخامت موادی می باشد که بر روی پوست هست که حداقل باید ۵ میلی متر باشد که اگر قبلا شما از تیغ استفاده کرده اید ریشه های مو کاملا ضخیم شده است و مواد شما انقدر سفت نباشد که بتواند موهای زائد ‌شما را بکند. ما به شما پیشنهاد می کنیم اولین بار وکس صورت را در آرایشگاه های معتبر و با رعایت اصول بهداشتی انجام دهید. بعد از اپیلاسیون پوست صورتتان برای جلوگیری از جوش و التهاب بر سطح پوستتان می توانید از ژل ها و روغن های مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید.

فواید وکس صورت

از فواید استفاده از وکس صورت می توان به لطافت و شفافیت و شادابی پوست بعد از وکس صورت اشاره کرد. موم به دلیل حرارت ملایمی که دارد هنگامی که بر روی پوست گذاشته می‌ شود سریع بر سطح پوست نفوذ کرده و سلول‌ های مرده را جذب می کند و بعد از وکس صورت پوستی شفاف و کاملا نرم خواهید داشت و با این روش علاوه بر وکس صورت، پوست خود کار لایه برداری نیز انجام داده اید.

تماس 88455224