بافت مو

بافت افرو موی عروسکی
بافت آفرو موی عروسکی
مارس 1, 2021
پاکسازی پوست
پاکسازی پوست
مارس 1, 2021

بافت مو

تنوع در مدل بافت مو آنقدر زیاد است که متناسب با هر فرم صورت و جنس مو می توان مدلی را برای بافت مو انتخاب و زیبایی چهره را مضاعف کرد. بافتن مو از بهترین روش های جمع کردن آن است، زیرا کمترین آسیب را به مو وارد می کند.

امروزه بسیاری از خانم ها به بافت مو علاقه دارند و مو هایشان را می بافند. به صورت کلی ما انواع بافت مو را داریم، اما بافت ها به دو دسته بافت مو دائمی و بافت مو موقت تقسیم‌ می شوند. بافت های دائمی حدوداً تا یک سال سالم می مانند که به آن ها بافت های آفریقایی هم می گویند.

در میان انواع مدل های بافت مو، بافت ساده (بافت سه تایی) بسیار ساده و آسان است. در این مدل موها به سه دسته مساوی تقسیم می شود که یکی در دست راست، یکی دست چپ و دیگر در وسط قرار دارد. برای شروع بافت مو لازم است که رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسط قرار گیرد و رشته ی وسط به سمت راست، سپس رشته ی سمت چپ با رشته وسط که در واقع رشته سمت راست بافت مو بوده است، جابه جا می گردد با تکرار مراحل بافت مو می توان به آسانی موها را با بافت ساده جمع کرد. این مدل بافت برای مهمانی ها و دورهمی های ساده مناسب است.

بافت مو آفریقایی

این مدل بافت مو برای موهای بلند بسیار زیباست. اگر موهای بلندی دارید، حتما از این مدل بافت مو برای بافتن موهایتان استفاده کنید. طریقه بافت مو آفریقایی (بافت چهل گیس هم گفته می شود) به این صورت است که ابتدا قسمتی از سر را که می‌خواهید بافتن مو را از آنجا شروع کنید، انتخاب کنید.

بافت مو هلندی

موهایتان را از وسط بافت مو به دو قسمت تقسیم کنید و شروع کنید قسمت دیگر مو را ببافید. از جلوی موهایتان یک قسمت باریک جدا کنید و بافت مو را به سه قسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت شماره یک جلوی سر و قسمت دو وسط سر و قسمت سه پشت بافت مو سر قرار بگیرد. شروع به بافتن کنید همانند بافت مو ساده اما با این تفاوت که هر بار باید یک قسمت مو از کناره ها اضافه کنید.

بافت های دائمی آفریقایی به صورتی هستند که مو را از ریشه می بافند و این نوع بافت مو مناسب کشور های گرمسیر است. بسیاری از زنان هنگام رفتن به مهمانی مو های خود را می بافند و آن ها را با گل و مهره تزیین می کنند که بافت مو زیبایی چشم گیری به مو های آن ها می دهد.

به صورت کلی باید بگوییم بافت مو بسیار متنوع است و مدل ها و انواع مختلفی دارد و هر بافت موی متناسب با چهره ای است و برای همه چهره ها همه بافت مو ها پسندیده نمی شود. همچنین علاوه بر بافتن موی طبیعی می توان مو های بافته شده مصنوعی را لابه لای مو های طبیعی به کار برد و آن ها را آراست.

بافت مو های سنتی با کش بر روی سر محکم می شوند و تا زمان درآوردن کش باقی می مانند. می توان گفت بافت موی سنتی بهترین و سالم ترین نوع بافت مو است زیرا آسیبی به مو نمی رساند و بافت مو باعث کشیدگی مو نمی شود.

تماس 88455224