پارافین تراپی

طراحی و ژلیش ناخن سهروردی
طراحی و ژلیش ناخن سهروردی
فوریه 24, 2023
فیشیال پوست صورت
فیشیال پوست صورت
آوریل 22, 2023

پارافین تراپی

پارافین تراپی برای کاهش تورم، کاهش درد، پارافین یک درمان عالی برای مفاصل و انجام فعالیت های روزانه. به خانواده گرما درمانی تعلق دارد، یعنی برای کاربرد گرما است . پارافین یک مشتق نفت است که از هیدروکربن ها به وجود می آید.

پارافین تراپی به دو صورت موجود است:

اولی پارافین تراپی مایع است، دوم، پارافین تراپی در اتاق در حالت جامد است ، نقطه ذوب حدود 53 درجه است. در حالت مایع و زمانی که خیلی داغ است روی پوست مالیده می شود. گردش خون را تقویت می کند ؛ این باعث جذب بیشتر مواد مغذی و حذف سریعتر ضایعات متابولیک می شود. اثر ضد درد (مسکن) با حذف مواد آلگوژنیک (یعنی موادی که باعث درد می شوند، به عنوان مثال: هیستامین، اسید لاکتیک و غیره) و بالا بردن آستانه درد ایجاد می شود.

پارافین تراپی یک روش درمانی است که از روش‌های گرم و مرطوب استفاده می‌کند که هدف آن تسریع روند بهبود، شل کردن بافت‌های نرم بدن و کاهش درد در عضلات است. در پارافین تراپی از موم پارافین استفاده می شود که قرن ها از زمان امپراتوری روم شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است. جزء طبیعی موم پارافین از روغن معدنی خام حاصل می شود که از طریق فرآیند تقطیر یا جداسازی موم از روغن معدنی خام تولید می شود. فرآیند تصفیه از طریق فرآیند جوشاندن، سرد کردن و فیلتر کردن به یک ماده موم سنگین و محصول نهایی موم پارافین است. بسته به اهداف درمانی مورد نظر، پارافین های بی رنگ، با رایحه درمانی معطر می شوند. در پارافین تراپی قسمت هایی از بدن که دردناک یا آسیب دیده است در ظرفی حاوی موم پارافین که با دمای معینی ذوب می شود خیس می شوند یا فرو می روند. اثر داغ به دست آمده از موم ذوب شده، بافت نرم  را تسکین می دهد (آرام می کند)، منافذ پوست را باز می کند و جریان خون و گردش خون را در بدن افزایش می دهد. برای کاهش درد خوب است.

قبل از انجام درمان، تمام قسمت هایی از بدن که در شرف آغشته شدن به موم پارافین هستند باید از کثیفی و هرگونه جواهرات چسبیده به پوست (دستبند، انگشتر و غیره) تمیز شوند. توصیه می شود قبل از جلسه درمان پارافین تراپی، ناحیه مورد نظر را شسته و خشک کنید. قسمتی از بدن که تحت پارافین تراپی قرار می گیرد، مدتی در ظرفی حاوی موم پارافین قرار می گیرد که در دمای معینی ذوب می شود و سپس آن ناحیه از ظرف خارج می شود و به موم باقی مانده اجازه می دهد تا یخ بزند و لایه ای روی سطح آن تشکیل شود. منطقه تحت پارافین تراپی فرآیند غوطه ور کردن ناحیه آسیب دیده چندین بار انجام می شود احساس گرما باعث افزایش جریان خون و گردش خون، کاهش درد و تورم نواحی دردناک می شود و در عین حال رطوبت پوست اطراف را تامین می کند. پس از حدود 20 دقیقه و سفت شدن، موم پوست کنده می شود و ناحیه برای ماساژ بیشتر، کشش، ورزش یا اقدامات درمانی اضافی آماده می شود.

تماس 88455224